naglowek2

joomla backup

RKS rozpoczął przygotowania do sezonu!

We wtorek, dziesiątego lipca seniorzy RKS Radomsko rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Beniaminek IV ligi przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Trener Rafał Ozga do dyspozycji będzie miał nowych, zakontraktowanych już piłkarzy, a także zawodników z poprzedniego sezonu oraz tych testowanych przez RKS.

r

Pierwszym letnim transferem jest Adrian Klepczyński, który na początku XX wieku grał już w Radomsku. W barwach pierwszej drużyny zadebiutował podczas wyjazdowego meczu Pucharu Ligi  z Polarem Wrocław. W sezonie 2001/2002 zagra w 22. spotkaniach w różnych rozgrywkach. Podczas całego pobytu w RKSie, Adrian rozegrał 54. mecze. Po odejściu z Radomska Adrian grał między innymi w Widzewie Łódź, Piaście Gliwice, Polonii Bytom i MKS Kluczbork. Jest nominalnym obrońcą, który może grać zarówno na środku jak i na boku obrony.

Drugim zakontraktowanym piłkarzem jest Paweł Baraniak, napastnik urodzony w Kępnie. Ma 25 lat i za sobą występy w Młodej Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań. Później grał na drugoligowym froncie, w Ruchu Zdzieszowice, Chrobrym Głogów i Rakowie Częstochowa. W sezonie 2016/2017 był królem strzelców 4 ligi łódzkiej w barwach Zawiszy Pajęczno, zdobył 30. bramek. Ostatni sezon spędził w MKS Kluczbork gdzie zagrał w 33. meczach sezonu. Paweł może grać również jako skrzydłowy, choć jak sam przyznaje najlepiej czuje się na pozycji numer 9.

Blisko transferu do RKS jest również Omar Tall. 25. letni Amerykanin, którego rodzice pochodzą z Senegalu do Polski przyjechał z Nowego Jorku, gdzie podczas meczu towarzyskiego wypatrzył go trener pierwszoligowej Stali Mielec. Po przyjeździe do Polski zagrał w dwóch meczach 1. ligi. Zimą sezonu 2016/2017 w Stali zmienił się trener i zmieniła się pozycja Omara w drużynie. Gdy przyleciał do Polski ponownie jego samolot miał spore opóźnienie, przez co nie trafił do Stomilu Olsztyn,  do którego był przymierzany. Jego menedżer znalazł mu klub w wersji last-minute. Ostatnie pół roku to gra w MGKS Drzewica. Omar to typowy playmaker, przez którego przechodzi większość piłek, charakteryzuje się doskonałą techniką i umiejętnością posiadania piłki. Nie boi się gry kombinacyjnej i mamy nadzieję, że będzie ważnym ogniwem RKS. Kontrakt jest już gotowy do podpisania, klub czeka w tej chwili na zgody wojewody łódzkiego w sprawie pozwolenia na pobyt stały w Polsce.

 

Na testach przebywają zawodnicy z województwa łódzkiego, śląskiego i świętokrzyskiego ich ciężka praca może zaowocować kontraktami podpisanymi z RKS Radomsko. O ich przydatności do zespołu zadecyduje trener Rafał Ozga po kilku meczach sparingowych. Wśród testowanych graczy są głównie młodzi i ambitni chłopcy grający na pozycjach obrońcy, skrzydłowego i napastnika.

Kolejny sezon w naszych barwach spędzą na pewno dwaj bramkarze: Przemysław Rudak i Wiktor Baranowski. W treningach z pierwszą drużyną bierze udział także dwóch juniorów - Michał Kanafa (RKS junior starszy) i Jakub Porzeżyński (RKS junior młodszy).

O kolejnych kontraktach na sezon 2018/2019 będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy na treninigi, które są otwarte dla kibiców cztery razy w tygodniu o godnie 18:00

Następny mecz

IV liga łódzka

27.10.2018, godzina 14:30

RKS RADOMSKO - Pogoń Zduńska Wola

Radomsko

Ostatni mecz

IV liga łódzka

Warta Działoszyn 1:5 RKS Radomsko

bramki dla RKS: Paweł Baraniak x2, Krystian Wojtczak x2, Adam Saktura