naglowek2

Zwycięstwo na początek!

Inauguracja sezonu 2018/2019 w czwartej lidze łódzkiej na radomszczańskim stadionie wypadła bardzo udanie. Gospodarze kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie wygrali 3:1. Strzelanie rozpoczął młody skrzydłowy Natan Balcerzyk, który wykorzystał błąd defensywy Omegi i w 25. minucie gry otworzył wynik.

Na odpowiedź Omegi kibice czekali do 50. minuty meczu. Błąd tym razem popełnił obrońca RKS - Adrian Pluta, który poślizgnął się a piłkę przejął Bartłomiej Saternus. Młody pomocnik dograł futbolówkę do niepilnowanego Przemysława Szewczyka, a ten skierował ją obok Wiktora Baranowskiego.

Licznie zgromadzonych kibiców remis nie zadowalał. Piłkarzy jak się później okazało również nie. Siedem minut po wyrównaniu piłkę z autu wrzucał Kamil Sadziński, a głową bardzo sprytnie predłużył ją Krystian Wojtczaka. Bramkarz był bez szans.

Wynik meczu ustalił z rzutu karnego najlepszy strzelec RKS z ubiegłego sezonu Krystian Wojtczak. Nasza dziewiątka pewnie wykorzystała "wapno" po faulu na Adrianie Jurze.

Kolejny mecz RKS rozegra za tydzień w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem II Łowicz.

RKS Radomsko 3:1 (1:0) Omega Kleszczów
bramki: dla RKS -Natan Balcerzyk, Krystian Wojtczak 2, dla Omegi -Przemysław Szewczyk
Skład RKS: Baranowski, Sadziński, Klepczyński, Pluta, Michalak, Turniak, Jura, Tall, Saktura, Balcerzyk, Baraniak
na zmiany wchodzili: Kowalski, Zieliński, Wojtczak, Gloc
widzów: 968 osób